Бахархлын өдрийн барилдаанд аварга Н.Батсуурь, арслан Ц.Содномдорж нарын зэрэг хүчтэнүүд зодоглоно

 

Эзэн богд Чингис Хааны мэндэлсний 856 жилийн ойн өдөр өнөөдөр тохиож байна. Үүнтэй холбогдуулан “Буянт Ухаа” спорт цогцолборт Монгол бахархлын өдрийн барилдаан болно. Тус барилдаанд улс, аймгийн цолтой хүчит 128 бөх барилдах юм.

МҮБХ-ноос мэдээлснээр бол тус барилдаанд шинэ аварга Н.Батсуурь, улсын арслан П.Бүрэнтөгс, Э.Оюунболд, Ц.Содномдорж, Р.Пүрэвдагва,  улсын гарьд Б.Гончигдамба нарын зэрэг бөхчүүд барилдахаар бүртгүүлжээ.

МҮБХ-ноос барилдахаар бүртгүүлсэн бөхчүүдийн нэрсийг зарласныг дороос үзнэ үү.

Маргааш болох Монгол бахархлын өдөрт зориулсан чансаа өндөр 128 бөхийн барилдаанд зодоглохоор:

  1. Намсрайжавын Батсуурь у.ав
  2. Пүрэвийн Бүрэнтөгс у.ар
  3. Энхтөгсийн Оюунболд у.ар
  4. Цэдэвийн Содномдорж у.ар
  5. Рэнцэнбямбын Пүрэвдагва у.ар
  6. Батнасангийн Гончигдамба у.г
  7. Нямаагийн Батзаяа у.х
  8. Ганбатын Алтангэрэл у.х
  9. Баярхүүгийн Бат-Өлзий у.х
  10. Хүрэл-Очирын Гантулга у.х
  11. Дамдинпүрэвийн Бат-Эрдэнэ у.х
  12. Мягмарын Бадарч у.х
  13. Оргихын Хангай у.х
  14. Лувсандоржийн Цэрэнтогтох у.н
  15. Чулуунбаатарын Батчулуун у.н
  16. Батмөнхийн Сангисүрэн у.н
  17. Баатарын Амарзаяа у.н
  18. Жаргалсайханы Чулуунбат у.н
  19. Цэдэнбазарын Одбаяр у.н
  20. Болдпүрэвийн Сугаржаргал у.н
  21. Лхагваагийн Лха-Очир у.н
  22. Шоовдойхүүгийн Шинэбаяр у.н
  23. Ганболдын Баасандорж у.н
  24. Болдбаатарын Батжаргал у.н
  25. Бадамсамбуугийн Ганхуяг у.н
  26. Доржийн Анар у.н
  27. Чинчулууны Хөхчирэнгэр у.н
  28. Дэлгэрсайханы Амарсайхан у.н
  29. Батцэнгэлийн Чимэдвандан у.н
  30. Балганы Хишигбаатар у.н
  31. Бердимуратын Серик у.н
  32. Шоовдорын Дарханбат у.н
  33. Дашдоржийн Цэрэнтогтох у.н
  34. Батбаярын Даваа-Очир у.н
  35. Болдын Эрдэнэхүү а.х.а
  36. Сүрэнжавын Очирбат а.х.а
  37. Оюуны Гантулга а.х.а
  38. Дамбын Тангад а.х.а
  39. Бэгзийн Мижидсүрэн а.х.а
  40. Өрнөхбаярын Сүхбат а.х.а
  41. Эрдэнэбилэгийн Ууганбаяр а.х.а
  42. Төмөрчөдөрийн Занданбат а.а
  43. Даваадоржийн Буянт а.а
  44. Батчулууны Хашбат а.а
  45. Нямпүрэвийн Батсайхан а.а
  46. Балдиржамцын Тайван а.а
  47. Баатарпүрэвийн Ганбаатар а.а
  48. Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл а.а
  49. Сүхбаатарын Ерөөлт а.а
  50. Эрдэнэбатын Нямаа а.а
  51. Лхангаажавын Цээсүрэн а.а
  52. Пэрэнлэйжамцын Баярхүү а.а
  53. Дашнямын Ариунмөрөн а.а
  54. Мөнхжаргалын Бямбадорж а.а
  55. Намсрайн Баттүвшин а.а
  56. Баарангийн Отгонбаатар а.а
  57. Гансүхийн Хишигбат а.а
  58. Шараагийн Мөнх-Од а.а
  59. Пүрвээгийн Өсөхбаатар а.а
  60. Төрбатын Ядамсүрэн а.а
  61. Пүрэвжавын Мөнхбат а.а
  62. Энхтөрийн Баасанжав а.а
  63. Намсрайн Ганзориг а.а
  64. Хүрэлбаатарын Оргилболд а.а
  65. Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ а.а
  66. Дамдины Тогтохжаргал а.а
  67. Цэрэнбатын Сандагдорж а.а
  68. Батсугарын Зоригтбаатар а.а
  69. Цэдэндоржийн Мөнхбаяр а.а
  70. Пүрэвдоржийн Батсүх а.а
  71. Тогтохмэндийн Сайханжаргал а.а
  72. Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ а.а
  73. Хүрэлбаатарын Батбаяр а.а
  74. Тулгаагийн Сүрэнжав а.а
  75. Ганболдын Төрмөнх а.а
  76. Даваасүрэнгийн Аззаяа а.а
  77. Цэрэндоржийн Ганбат а.а
  78. Ганпүрэвийн Ганбаатар а.а
  79. Авирмэдийн Хосбаяр а.а
  80. Доржхандын Хүдэрбулга а.а
  81. Шаравдоржийн Отгонтөгс а.а
  82. Хутагийн Цогтгэрэл а.а
  83. Баянзулын Цэдэнсодном а.а
  84. Энхтөрийн Мөнхбаатар а.а
  85. Нямдоржийн Өсөхбаяр а.а
  86. Бямбадоржийн Батдорж а.а
  87. Даваацэрэнгийн Бямбацогт а.а
  88. Ганзоригийн Жамбалдорж ц.а
  89. Жаргалсайханы Алтаншагай а.а
  90. Чойжилсүрэнгийн Мөнхтогтох а.а
  91. Энхбатын Сумъяабат а.а
  92. Бүрнээгийн Баянмөнх а.а
  93. Батжаргалын Лхагвадорж а.а
  94. Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал а.а ….. нарын 128 бөх бүртгүүлжээ.
SHARE